Історія

Миколаївська обласна телерадіокомпанія — одна з найстаріших в Україні серед регіональних телерадіоорганізацій.

Історія Миколаївського обласного радіо бере свій початок ще в далекому 1925 році. Тоді було ухвалено Постанову про виділення коштів на обладнання Миколаївської радіостанції у розмірі 16 тис. карбованців. Роботи по її спорудженню розпочалися у 1927 році. А в 1929 році відбулася перша трансляція спектаклю по радіо.

Миколаївська студія телебачення розпочала свою роботу 13 грудня 1959 року. Тоді на екранах телевізорів вперше з’явився напис «Показує Миколаїв», і у прямому ефірі глядачі вперше побачили телевізійну студію, в якій зібралися всі причетні до створення в Миколаєві ретрансляторної станції і телевізійного центру. Відкрили телевізійний сезон фільмом «Волга, Волга».

Обласна редакція радіомовлення і телебачення  була створена фахівцями з різних творчих і технічних сфер – радіостанцій, театрів, газет. Вона видавала в ефір щодоби 4-6 годин власних програм. І тоді це було значним досягненням. Згодом розпочалась трансляція програм центрального телебачення. Не одне покоління творчих і технічних ентузіастів теле- і радіосправи в ефірі малювали портрет нашого краю: в інформаційних і публіцистичних передачах, в художніх, музичних, краєзнавчих кінонарисах. До «золотого фонду» МОДТРК належать такі програми: «Срібний дзвіночок», «Зустріч з юнгою Юрком», «Рідне Прибужжя», «Живу на вулиці Діоніса», «Присвітлий Лебідь мій», «Притулок янголів», «Тера інкогніта», «Відкрита скриня», «Сузір’я Миколаївців» та багато інших. Крім того, колектив телерадіокомпанії працював над створенням телевистав. А з 1983 року миколаївський глядач отримав змогу бачити всі наші програми в кольоровому оформленні.

У листопаді 1985 року на базі Миколаївського обласного Держкомітету по телебаченню і радіомовленню був створений 7-й канал. А в жовтні 1993 року було започатковано міський телеканал «Миколаїв» на 35-дециметровому діапазоні. Згодом він набув статусу обласного.

У лютому 1995 року вийшла в ефір і перша програма радіоканалу «Миколаїв». Інформаційно-музична радіостанція «Миколаїв» була створена для оперативного та неупередженого висвітлення найважливіших подій, які відбуваються на Миколаївщині та в Україні, а також для ознайомлення слухачів із найкращими зразками сучасної української та світової музики.

Мовлення ведеться на середніх хвилях 1377 кГц (217.8 метра) за допомогою передавача СРВ-7 потужністю 5 кВт. Це дає можливість охопити значну територію Миколаївської області.

Для вас працює і радіо “Бузька хвиля”, яке веде трансляцію на частоті 69,8 МГц у м. Миколаєві та прилеглих районах, а також 69,92 МГц у м. Первомайську та прилеглих районах. Формат мовлення – інформаційний, тому 65% ефіру – це інформаційно-аналітичні та публіцистичні програми. Найбільш популярні – щоденний інформаційний випуск «Час новин» (о 18.10), інформаційно-аналітичні програми «Підсумки тижня» (щонеділі о 18.15, інформаційний підсумок тижня), «Миколаївський експрес» (щопонеділка о 18.25, новини Миколаївщини), «Громадський пульс» (щочетверга о 15.40, підсумок роботи громадський організацій області), «Гаряча лінія» (щовівторка о 18.25, прямий ефір за участі представників влади щодо вирішення нагальних питань громадян) та інші. Тематика передач різна: від політики до новин культури та спорту.

В 2014 році відзначали два ювілеї: 85 років миколаївському обласному радіо і 55 років телебаченню. Світ навколо нас постійно змінюється і сучасне радіо і телебачення має відповідати потребам часу.

Сьогодні інформаційну картину дня нашим глядачам на телеканалі «Миколаїв» змальовують випуски «Телевізійних новин Миколаївщини» по буднях у прямому ефірі о 8.00, 9.00, 10.00, 14.00 та по суботах о 19.00. Новини для вас готують щодня журналісти теле- і радіоредакцій, що входять до творчого об’єднання «Новини».

Інформаційно-аналітична програма «Крапки над «і» підсумовує події тижня щонеділі о 19 .00. У ній — коментарі експертів, спецрепортажі, що стосуються актуальних проблем регіону.

Журналістські розслідування дивіться у програмі «Ракурс» щосереди о 20.00.

Інтерактивні програми «Гаряча лінія» (щовівторка та щоп’ятниці о 19.30), «Чим живе область» (щосереди о 19.30) за участі керівництва обласного центру, начальників галузевих управлінь, соціологів, політологів, науковців, представників правоохоронних органів інформують громадськість щодо положень Концепції державної регіональної політики, знайомлять із досягненнями та проблемами області.

Висвітлення розвитку економіки, підприємництва, євроінтеграційних процесів у програмі «Діловий вісник» щопонеділка о 20.00.

Згідно з чинним законодавством, ефірний час надається народним депутатам України у програмі «Слово депутату».

«Південні лани» (щовівторка о 20.00) – програма про реформування сільськогосподарської галузі країни та Миколаївської області, розгляд проблемних питань розпаювання землі, використання інвестицій у сільському господарстві, розвитку фермерських господарств.

Журналістський погляд на роботу правоохоронних органів, хроніку кримінальних подій, спеціальні репортажі на теми правового виховання та профілактики правопорушень, боротьби з корупцією, організованою злочинністю, тероризмом дивіться у програмі «На варті» щочетверга о 22.30.

Розгляд проектів ООН, спрямованих на вирішення проблем сільських громад Миколаївської області, дивіться щонеділі о 20.00 у програмі «Орієнтовано на громаду».

З нового телевізійного сезону в ефірі каналу «Миколаїв» розважально-пізнавальна програма «В місті 512» (щосуботи о 20.00): цікаві і несподівані гості, опитування, розповіді про моду, музику, дозвілля.

Програма для молоді і про молодь – «Молодіжний клуб» (щонеділі о 13.00).

Найважливіші спортивні події, що відбуваються в області, дізнавайтесь у програмі «Миколаївщина спортивна» щоп’ятниці о 22.50.

У програмі «Вогні рампи» транслюються кращі вистави Миколаївського академічного українського театру драми і музичної комедії і Миколаївського художнього російського драматичного театру.

«Розмова на тему» (щодня по буднях о 13.00, повтор о 21.00) — культурно- просвітницька програма, в рамках якої відбуваються презентації нових книг миколаївських авторів, бесіди з книговидавцями, народними умільцями, прем’єри музичних творів, телевиставки художників, розповіді сценаристів, режисерів, операторів про зйомки кращих фільмів.

Спогади ветеранів, розповіді про їх життєвий шлях, випробування війною, повоєнне життя, бесіди з учасниками АТО у програмі «Пам’ять священна» щонеділі о 13.45.

Народні прикмети на кожен день року, сільськогосподарський календар, астрологічний прогноз на конкретний день дивіться у програмі «Народний календар» щодня о 06.55 та о 22.25.

Якими іменами і подіями запам’ятався цей день — дізнаєтесь у програмі «Цей день в історії» щодня о 13.25.

«Благовіст» (щосереди о 20.20) – програма про християнські свята й традиції.

«Твоя справа» (щонеділі о 13.30) — програма, присвячена питанням професійної орієнтації.

Концертні програми, творчі вечори, бенефіси відомих миколаївських артистів, музикантів транслюються щотижня у програмі «Завітай до свята».

Як стати успішною людиною — дізнаєтесь у передачі «Код успіху» (щосереди о 14.15).

«Якість життя» (щонеділі о 09.30) – програма, присвячена охороні здоров’я.

Розмаїття представників тваринного світу представлено у програмі «Звірі в квартирі» (щосуботи о 13.00).

Поради батькам щодо виховання, розвитку дітей спеціалісти дають у передачі «Академія батьківства» щоп’ятниці о 14.15 та щонеділі о 09.15.

«Зелена планета» (щосуботи о 21.00). Пропагування здорового способу життя, народні рецепти.

«Справа №» (щосуботи о 19.30) – цикл передач, присвячених реабілітації й поверненню із забуття легендарних імен, подій минулих днів; оприлюдненню нових подробиць справ, що протягом багатьох років зберігалися в архівах спецслужб.

Консультації й поради психологів, юристів, соціальних працівників, медиків дивіться у програмі «Це вас хвилює» (по буднях (крім п’ятниці) о 14.30).

«Інтелектуальне асорті» (у суботу, 1 раз на 2 тижні о 9.20) – інтелектуальні змагання серед школярів старших класів.

На хвилі радіо «Миколаїв» з 10.00 до 11.00 ви маєте змогу почути програми про громадсько-політичне та соціально-економічне життя країни та регіону, вітчизняну історію та славетних земляків, культурно-мистецькі, музичні та дитячі програми. Постійні гості ефіру — керівники області, представники депутатського корпусу, фахівці різних галузей.

Програми Миколаївської телерадіокомпанії, більшість з яких є авторськими, розраховані на різноманітну аудиторію і здатні задовольнити смаки найвибагливішого глядача.

Популярністю користується ток-шоу «КонтрАргумент» (щочетверга о 19.30), інтерактивна програма «КонтрАргумент P.S.» (щоп’ятниці о 14.30), оновлене ранкове шоу «Новий день» (щодня по буднях о 8.06), програма «Я тут живу» (щоп’ятниці о 20.10), «Вечірній кіносеанс» (щонеділі о 22.00), «Міські прогулянки» (щонеділі о 20.45), «Стоп-кадр» (щонеділі о 8.00 та о 20.15), «Шукаю батьків» (щосуботи о 20.30), «Дитячий майданчик» (щосуботи та щонеділі о 15.30), «Школа Мальвіни» (щопонеділка та щосереди о 20.45) та ін.

Творчий і технічний колектив телерадіокомпанії продовжує працювати над новими проектами.

Сьогодні ви можете познайомитися з нашими програмами та дізнатись найсвіжіші новини ще і у віртуальному просторі — на сайті mtrk.tv.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *